Agda Obuwie Męskie
+48 501 654 684

Pielęgnacja obuwiaWłaściwa pielęgnacja obuwia to niejednokrotnie przedłużenie ich użytkowania, a co za tym idzie trwałości i wysokiej jakości. Obuwie sygnowane marką AGDA wykonane są z najlepszych komponentów, lecz aby zachować ich klasę na dłużej należy pamiętać o kilku prostych zasadach dotyczących konserwacji.

1. Użytkowanie obuwia zgodnie z przeznaczeniem

Najistotniejszymi wytycznymi, na które powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę są wskazówki producenta dołączone do obuwia. Każdy użytkownik musi mieć świadomość z jakiego materiału zostały wykonane buty, gdyż od tego zależy w jakich okolicznościach możemy je używać. Botki wykonane z materiału typu zamsz narażone na kontakt z wilgocią lub błotem zostaną trwale odbarwione lub odkształcone.

2. Impregnowanie i pielęgnowanie obuwia jedynie przetestowanymi środkami

Pomocne w utrzymaniu obuwia na dłużej w dobrej kondycji będą profesjonalne środki do impregnowania i czyszczenia butów. W zależności od rodzaju materiału z jakiego wykonane zostało obuwie stosujemy środki czyszczące dedykowane do tego produktu. Pamiętaj również o wcześniejszym przetestowaniu środka na niewidocznej części obuwia. Pozwoli to ochronić but w przypadku niechcianej reakcji materiału ze środkiem czyszczącym.

3. Nigdy nie pierz obuwia w pralce

Czyszczenie zabrudzonego obuwia powinno odbywać się z zachowaniem szczególnej ostrożności tylko środkami przeznaczonymi do tego celu. Należy pamiętać, aby nigdy nie prać obuwia w pralce, gdyż skutki kontaktu z detergentami mogą być nieodwracalne.

4. Suszenie obuwia tylko w temperaturze pokojowej

W przypadku obuwia przemoczonego ze względu na warunki atmosferyczne lub też z powodu czynności pielęgnacyjnych pamiętaj, aby suszyć je prawidłowo. Mokre buty pozostaw do wysuszenia w temperaturze pokojowej z dala od grzejnika i kominka. Suszenie powinno odbywać się powoli z zachowaniem szczególnej ostrożności. Aby uniknąć zniekształceń zastosuj dedykowane prawidła umieszczając je wewnątrz buta.

5. Pielęgnuj skórę tylko we właściwy sposób

Obuwie wykonane ze skóry licowej lub materiałów syntetycznych wyczyść za pomocą delikatnej szmatki nasączonej ciepłą wodą. Poczekaj aż przemoczone obuwie wyschnie, a następnie dokładnie rozprowadź pastę na powierzchni całego buta. Zawsze wybieraj pasty dostosowane kolorystycznie do obuwia, ewentualnie bezbarwne. Po wyschnięciu pasty wypoleruj buty za pomocą miękkiej szmatki do uzyskania połysku.

Produkty wykonane ze skóry typu zamsz lub welur są bardziej podatne na zabrudzenia niż skóry licowe. Pamiętaj, aby podczas czyszczenia zwrócić uwagę na meszek, w którym zatrzymuje się brud. Pocieranie zamszu szmatką stanowczo pogorszy sprawę, dlatego czyszczenie zacznij od przeczesania obuwia profesjonalną szczotką, a później gumką usuwając głębsze zabrudzenia. Plamy i przebarwienia zmyj delikatną szmatką, a następnie opłucz całego buta. Obuwie po przetarciu suchym ręcznikiem pozostaw do wysuszenia w temperaturze pokojowej. Kiedy obuwie będzie już suche zabezpiecz skórę profesjonalnym spray’em przeznaczonym do tego typu skór.

6. Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia

1. Stań stopą na kartce papieru
2. Zaznacz 2 poziome linie tak jak to jest pokazane na rysunku
3. Zmierz dystans pomiędzy najdłuższym palcem a piętą
4. Do uzyskanego pomiaru dodaj 4-5mm luzu
5. Otrzymany wynik porównaj z długością wkładki podaną w naszej tabeli rozmiarów.

Powtórz ten proces z drugą stopą. Jeśli druga stopa jest nieco dłuższa od pierwszej użyj tej dłuższej długości do doboru rozmiaru.

 

 

 

 

7. Oznaczenie materiałów użytych do produkcji butów